WRZESIEŃ  2006

I cóż w naszej miejscowości wyborców sporo ale chęci mało. Frekwencja wyniosła trochę ponad 35 procent. Zwycięstwo odniósł PIS. Może ludzie obudzą się na prezydenckie. HEJ to już demokracja korzystajcie z swoich praw.

Widać że blisko 25 września bo miasto pełne wyborczych plakatów, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Na tyłach szpitala już widać gdzie będzie winda. Podobno sporo kosztowała. Obecnie budynek nabiera imponującego wyglądy tylko jeszcze daszek przy wejściu i to będzie koniec.

 Sąd otrzymał nowe zadaszone wejście główne i widać że szykują też boczne. W naszej sondzie 37 procent odpowiadających było zadowolonych z Dni Pajęczna, a 36 % nie, reszta uznała że pozostaje wciąż trochę do poprawienia.

Osiedle przy przemysłowej staje się coraz ważniejsze. Najpierw koronacja, potem ruszona budowa nowego bloku, teraz nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci.

Wrzesień miesiącem wyborów. Miasto powoli zaczyna być pokrywane plakatami.

Nowy blok przy przemysłowej zaczyna ożywać. Stawiane jest drugie piętro, ale szkoda ze tak mozolnie idzie ta budowa.

SIERPIEŃ  2005

Cóż pożegnanie lata i do szkoły, choć pewnie ciężko wrócić po takim wypoczynku. Trzeba zauważyć, że w tym roku było sporo imprez sportowych. Szczególnie wyróżniała się siatkówka. 

Gratulujemy burmistrzowi pomysłu i chęci na stworzenie boisk do siatki plażowej. Więcej takich inicjatyw.

Było w tym miesiącu gdzie potańczyć - trzeba przyznać sporo imprez dla każdego. I zobaczyć piękniejące budynki. Szczególnie zaczyna przodować szpital. Choc i sąd nie zostaje w tyle.

Sierpień w Pajęcznie no niestety nie był upalny. Co nie znaczy ze nic się nie działo. W naszym pogotowiu jak i w ZOZie nie może być normalnie. Nowy dyrektor nie jest super jak słychac tu i ówdzie. Nie zawsze jest na dyżurach/ciekawe czemu/ i że czymś tam sobie używa - za dużo....  

LIPIEC 2005

Przypominamy że już nie można przejechać przez most w Wąsoszu, istnieje tylko przejazd "promem z góralami" - taka łódeczka ze sternikiem rodem z naszych polskich gór. 

W naszej sondzie na temat dni miłośników koni, 31 procent z was oceniła zjazd pozytywnie 21 jeden procent troche by zmieniła, a reszcie ta impreza nie przypadła do gustu.

Przez całe wakacje trwa konkurs fotograficzny zorganizowany przez powiat, róbcie zdjęcia naszej pajęczańskiej okolicy można wygrać atrakcyjne nagrody. 

Niestety na przejściu dla pieszych przy ulicy sienkiewicza i wieluńskiej znów są wypadki, przypominamy o uważniejszej jeździe w tym miejscu, a może drogówka jakiś próg tam ustawi???

W sądzie już trwają prace wykończeniowe, jednak kolor budynku jest raczej mało atrakcyjny, jakiś taki „galopujący fiolet”. Co innego szpital - trzeba przyznać że wygląda okazale, i żółty kolor ładnie się prezentuje.

Nasza piłkarska młodzież mogła w tym roku wypocząć i doszkolić się na kilkudniowym obozie piłkarskim. Była to zapewne intensywna dawka treningu.

Początek miesiąca minął pod znakiem dni Pajęczna i w końcu doczekaliśmy się dobrej, słonecznej pogody. Były fajne koncerty, dla ludzi w każdym wieku, od mocnego uderzenia „Proletariatu” przez hip-hop, Kombii aż po „czarne oczy”, pobawić mógł się każdy. Ze sportu była piłka nożna, strzelanie i zawody w pływaniu.

CZERWIEC 2005

Koniec czerwca to oczywiście "Noc świętojańska" jak zwykle można było puszczać wianki i zjeść pieczone kiełbaski przy dźwiękach muzyki.

W ostatnich tygodniach miesiąca odbył się turniej siatkarski plażowej.

Można już podziwiać nową szatę szpitala, w końcu wygląda ładnie i będzie miał windę choć roboty w toku, a budynek sądu już powiększył się o poddasze w pełni wykorzystane do użytku.

5 czerwca już po raz piąty odbył się "Zjazd miłośników koni". Był tradycyjny przejazd ulicami miasta, zawody i zabawa taneczna.

1 czerwiec to oczywiście dzień dziecka. W tym, roku dzieci mogły się pobawić przy parafi "Narodzenia" na  "Cyrkowym dniu dziecka" frekwencja dopisała, jednak pogoda trochę popsuła szyki.

MAJ 2005

Koronacją się odbyła, było goroąco i pięknie, jednak ludzi było połowa oczekiwanych, czyli około 10 - 15 tyś. 

28 maj 11.00 plac przy przemysłowej

KORONACJA OBRAZU PAJĘCZAŃSKIEJ MATKI KOŚCIOŁA

WYŁĄCZONE Z RUCHU ZOSTAJĄ WIŚNIOWA I PRZEMYSŁOWA

PARKINGI PRZY STADIONIE DLA OSOBÓWEK, TARGOWICA I MLECZARNIA DLA AUTOBÓSÓW

Zabierzmy coś do siedzenia, dużo dużo wody i parasol, temperatura jutro około 30 w cieniu więc do 50 stopni w pełnym słońcu czyli na placu koronacyjnym.

Przypominamy,  że pierwszy weekend maja to "Zjazd miłośników koni" a początek lipca to "Dni Pajęczna", rezerwujcie czas.

Do muzycznych klimatów "Szuwarka" dołączyły ostatnio "Trzy światy" więc teraz czekamy na "Kuźnię".

22go maja rowerowy wypad na "Węże" będzie się można zrelaksować i przekąsić coś na świeżym powietrzu. 

W środę 18go można oznakować swój rower, akcja odbędzie się na policyjnym parkingu. Podobno znakowanych rowerów nikt nie chce kraść.

W całym powiecie panuje bezrobocie, ale co z tego notable nie mają co narzekać. Dyrektor liceum bierze kasę za egzaminowanie we własnej placówce, a naczelnik wydziału edukacji w powiecie czyli jego zwierzchnik pracuje we własnej placówce w Działoszynie jako "bogu ducha winny wychowawca". Pamiętajcie co zrobili Jagnie........... a młodzi pracują w limarze.......... 

Miasto nadal się upiększa, obecnie na ulicy osiedlowej i 22go lipca pojawiła się nowa nawierzchnia, asfalt równy jak stół. 

14 i 15 maja w kinie, dzieci przedstawiły swoją wizję koronacji pod uważnym okiem szkolnych opiekunów.

7go maja Pajęczno stało się centrum końskiego świata. Można było popatrzeć na te szlachetne zwierzęta, kupić dorożkę czy kapelusz. 

Podobno okradziony został budynek powiatu, brak jest przede wszystkim sprzętu komputerowego.

3go maja tradycyjna msza za ojczyznę, o 9.00 powiatowy turniej piłki siatkowej, o 16.00 historyczna inscenizacja młodzieży, potem coś dla najmłodszych, o 18.30 koncerty, 21.00 jak zwykle zabawa do białego rana. 

KWIECIEŃ 2005

Święta majowe tuż tuż i nawet pogoda ma dopisać będzie do dwudziestu kilku stopni w cieniu i bezchmurne niebo.

Przy wjazdach do Pajęczna pojawiły się duże informacje o koronacji oraz znaki informacyjne dotyczące położenia sanktuarium maryjnego.  

Na przemysłowej wciąż remont, pojawiły się ładne latarnie, na łąkach niedługo zacznie się budowa polowego ołtarza, na którym odbędzie się uroczystość koronacji obrazu Pajęczańskiej Matki Kościoła.

7go maja znów zawitają do nas końskie targi. Będzie co oglądać.

Szpital ma już nowe plastikowe okna i będzie miał również nowy dach, sąd natomiast o kilka metrów powiększył powierzchnię poddasza.

23 kwiecień - dniem czystości. Już po raz kolejny wszelkie śmieci można wywieźć bezpłatnie na pobliskie wysypisko - skorzystajmy z tej możliwości.

Chodzą słuchy, iż w naszym mieście będziemy mieli pomnik ku czci Największego Polaka Jana Pawła II - popieramy inicjatywę i podpisujemy się obiema rękami.

Sprawa ZOZu trochę ucichła ale tylko po to, aby stanowisko dyrektora zajął nowy człowiek. Miejmy nadzieję że zagości na dłużej. A może zrobi porządek z lekarzami - obibokami, którzy przychodzą do pracy zamiast o ósmej to po dziewiątej i dziwnie patrzą na zebrany tłum ludzi. Podobno z przysięgi Hipokratesa wynika również szacunek dla człowieka - a może to tylko mit???  

W niedzielę 17go w hali sportowej odbył się ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego. Było na co popatrzeć, pary taneczne zjechały się z całej Polski. Gratulujemy dobrze zorganizowanej imprezy i mamy nadzieję, iż tancerze zagoszczą u nas również w przyszłym roku. Nasza rodzima para zajęła w swojej kategorii trzecie miejsce.

9 kwietnia w kinie, odbyła się sesja naukowa dotyczące majowej koronacji obrazu MATKI BOŻEJ PAJĘCZAŃSKIEJ. Można było wysłuchać kilku ciekawy wykładów na temat historii miasta, parafii a przede wszystkim naszego "cudowanego" obrazu. Zaprezentowano też świeżo napisaną książkę o historii pajęczańskiej parafii.

 Ulica przemysłowa jak pamiętacie w zeszłym roku została "wydrzewiona", a teraz powoli uzyskuje nowe chodniki zatoczkę dla autobusów i parking, który odrobinkę - ale to zawsze coś - odciąży zapchaną za dnia ulicę wiśniową.

Cieszymy się, iż w tym roku wcześniej pomyślano o załataniu zimowych dziur w okolicznych drogach szkoda, za rok będą jeszcze większe. Może warto pomyśleć o lepszej jakości asfalcie???

Kwiecień miesiącem remontów - tak można powiedzieć o pajęczańskich instytucjach. W końcu zajęto się obskurnym budynkiem szpitala - który ma przejść kompleksową odnowę na zewnątrz i w środku.  Również budynek sądu nabiera ładnego wyglądu. A do remontu szykuje się poczta a właściwie to urząd skarbowy, który chce dokupić sobie drugą część piętra.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi większość z was /55%/jednak już odwiedziła naszą pływalnię. Przy okazji gratulujemy pomysłu lekcji pływania dla dzieci za symboliczną złotówkę.

W dniu pogrzebu Pajęczno zamarło, do godzin popołudniowych ulice były opustoszałe.

Codziennie od piątku o godz. 21.37 słychać syrenę straży pożarnej do której dołączają się karetki.

Z inicjatywy młodzieży w czwartek ponad 500 osób przeszło ulicami miasta z zapalonymi świecami w hołdzie dla Największego Polaka.

Kilka tysięcy mieszkańców zgromadziło się na mszy polowej. By razem pożegnać Naszego Papieża.

W parafii Narodzenia codziennie od piątku - dnia śmierci  Jana Pawła Wielkiego odbywały się adoracje zakończone apelem. W sanktuarium niestety niecodziennie. 

Podczas żałoby w wielu domach były wywieszone flagi z czarną żałobną wstęgą. Przy ulicy wieluńskiej na przykład flagi nie było tylko na jednym budynku.

W środę pod lipą o godz. 20.00 odbędzie się msza św. za Jana Pawła II.

 

 

ZMARŁ JAN PAWEŁ II

MARZEC 2005

W czwartek 31 marca w urzędzie gminy odbędzie  się uroczyste nadanie honorowego obywatelstwa miasta Pajęczna Janowi Pawłowi II. 

Święta święta i po świętach. Było ciepło, i to do tego stopnia, że kąpiel w fontannie brały młode mieszkanki naszego miasta - naturalnie w poniedziałek.

Wszystkiego Najlepszego z Okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim odwiedzającym stronę.

Radni ustalili że przestaną obowiązywać w naszej gminie "głupie" nazwy wiosek i ich części np.: nie będzie już kurzego miasta itp. Proponujemy i przypominamy iż prócz niezbyt normalnych nazw na wioskach w naszym mieście pokutują nazwy ulic 1-maja, czy 22-lipca. Przecież to już przeszłość i to właściwie po części zbrodnicza i oszukańcza. Zresztą ja wytłumaczyć dziecku co znaczy nazwa 22-lipca???   

Na najbliższych Dniach Pajęczna Ma być u nas "KSU" oraz "Iwan  i Delfin"

Ze względu iż na Mickiewicza wciąż walają się papiery apelujemy o ustawienie tam kontenerów na śmieci.

Już przed świętami można podziwiać działającą fontannę która po zimie wróciła do swojego pierwotnego przeznaczenia.

 Cóż zima minęła i mamy po niej dziury w asfalcie. Najgorzej jest na wiśniowej i 22 lipca.

58% internautów biorących udział w sondzie nie wykąpie się w najbliższym czasie na pływalni. Cóż czyżby jednak bilety była za drogie?

No i po zimie pozostały już tylko dziury w asfalcie, najgorzej jest na Wiśniowej i 22-lipca.

Aktywiści z MZK znów poobcinali drzewka w mieście - ale to wygląda

Na początku marca odbył się  turniej "dzikich drużyn" o puchar burmistrza.

LUTY 2005

Niestety poczucie obywatelskie w mieście jest nadal niskie, choć w centrum nie jest źle. Widać to choćby po względnie odśnieżonych chodnikach przy posesjach prywatnych. Jednak zakłady państwowe po staremu ,  przy liceum, sklepach SHP naprzeciw mleczarni, czy przy ośrodku zdrowia, nie wspominając o szpitalu i dworcu PKS przebrnąć przez śnieżną breję to prawdziwa sztuka.

Cóż jak co roku zawiodły "zaskoczone aurą" służby drogowe, przejechać przez miasto to jeszcze się dało, gorzej poza, po prostu tragedia, czy doczekamy się służb z prawdziwego zdarzenia???

Również zakończono definitywnie kontrolę w urzędzie, nie wykazała ona większych uchybień.

Zakończyła się kinowa afera, sąd wydał wyrok skazujący i nie przyjął zaskarżenia.

Luty to oczywiście ferie. W tym roku, podobnie jak w poprzednich można było zdobyć nagrody w tenisa stołowego lub  grach zespołowych. W końcu nasze kino pomyślało o odpoczywających uczniach i przygotowało dla nich ofertę filmowo-bajkową. I swoje podwoje otwarła pływalnia więc ostatecznie można było aktywnie się zrelaksować. No i zima mimo wcześniejszych zapowiedzi nie zawiodła było śnieżnie, no i jest wciąż względnie biało.

Walentynki zostały uczczone przez kino, wejść we dwoje można było za pół darmo, no i filmy były zgodne z tematyką dnia.

Od połowy kwietnia podobno lato. Może by tak nasza pływalnia wprowadziła bilety całodniowe i grupowe. Proponujemy otwarcie tylnich drzwi obiektu i możliwość całodniowego opalania się i pływania. Wystarczy uporządkować teren bo i tak jest ogrodzony i postawić budkę z lodami. Zapewne chętnych będzie wielu.

8 luty to dobry dzień dla wodniaków, w końcu z bólem nastąpi otwarcie pływalni, młodzież i dzieci z Pajęczna prawdopodobnie 16go wejście za darmochę, inne miejscowości w innych dniach. Duże podziękowania dla mądrego szefostwa - tak trzymać.

Z początkiem lutego mamy rozstrzygnięcie sądu w sprawie kina, oskarżony został skazany i ma zwrócić gminie pieniądze ale czemu tylko połowę kwoty tego nie wiadomo.

STYCZEŃ 2005

Siarczyste mrozy nie ominęły i Pajęczna. Dla dzieci to fajnie bo jest śnieg, ale dla kierowców nie bardzo. Apelujemy do drogowców by nie zapominali o mniej uczęszczanych drogach.

Niestety otwarcie pływalni zostało przesunięte na 8go lutego. Czemu ? kto to wie...

Uwaga do powiatowych drogowców - ludzie posypcie czymś te ulice bo nie da się w ogóle jeździć. Nie oszczędzajcie na zdrowiu i  kieszeniach kierowców. I nie mówcie że jesteście zaskoczeni zimą mamy połowę stycznia. Zresztą po chodnikach też nie da się chodzić.

W tym roku można zauważyć duży spadek cen balów karnawałowych, w porównaniu z wcześniejszymi latami to różnica połowy ceny a nawet i więcej.

W najbliższych dniach czeka nas chwilowa, tygodniowa zima, ale koniec miesiąca i początek lutego będzie już cieplejszy. Tak więc korzystajmy ze śniegu bo potem już nie ma co liczyć na białe krajobrazy. W kwietniu wiosna a w maju rozpocznie się długie i suche lato.

 Jeśli masz duże, niepotrzebne, doniczkowe kwiaty możesz je dać nowej pływalni - może jakaś wejściówka darmowa będzie...bo pływalnia już prawie działa i wszystko jest w niej nowe.

Nasi policjanci otrzymali nowy samochód - osobiście przekazał go sam wiceminister, a jeden ze stróżów prawa zatrzymał ostatnio przestępcę z bronią w ręku.

"Klub abstynenta" ma od niedawna nowego szefa, ano budynek zyskał ostatnio piec centralnego ogrzewania, miejmy nadzieję, że w tych lepszych warunkach będą i lepsze pomysły.

Nasze kino przygotowało na najbliższy czas ciekawe pozycje m.in. "i nie ma mocni" oraz "złe wychowanie".

Cóż nasi tegoroczni maturzyści się pobawili na studniówce, a teraz do nauki, szczególnie, że próbna matura nie poszła najlepiej.   

Niedługo szkolne ferie. Szykowane są konkursy i różnego typu zabawy. Ale zapewne największą atrakcją byłyby darmowe wejściówki na pływalnię - pomysł dajemy pod rozwagę. Miejmy nadzieję, że będzie można pograć na hali i iść na jakiś film do kina.

Już tylko tydzień do otwarcia pływalni. Widać że nowe kierownictwo już pracuje, wody jeszcze nie napuszczono ale słychać pracę nowej klimatyzacji.

ZOZ znów na wokandzie. Pani kierownik podobno straszy odejściem, powodem jak zwykle zaległa kasa pracowników.

Nowy market jest owszem widoczny, ale oświetlenie ma pod psem. Po raz kolejny została przewrócona lampa, tylko patrzeć jak spadnie na samochód lub kogoś zrani.

O zimie możemy zapomnieć w tym roku - najnowsze prognozy mówią iż na początku maja rozpocznie się lato, które będzie długie, suche i upalne. Możeby tak rozpocząć jakąś reaktywację "Matusowca"?

GRUDZIEŃ 2004

Sylwester - jak zwykle pod ratuszem, było tłoczno, deszczowo, ale jakby mniej alkoholowo, jak zwykle pokaz ogni sztucznych,  no i darmowe kiełbaski. W sumie w porównaniu z innymi podobnymi miastami całkiem nieźle. 

Pajęczno w tym roku dość ładnie zostało przybrane do Świąt. Urząd gminy sympatycznie świecił nocną porą, łącznie z nową formą fontanny - ciekawy pomysł, aż dziw że światełka przetrwały całe święta. Drzewa w parku jak zwykle. No i ta choinka - wymieńcie ją prosimy!!!

Już połowa grudnia a zimy “ani widu ani słychu” ale jest jednak szansa na mały śnieg w Święta.

Kolejny market jest już faktem. Cóż mino że niezbyt potrzebny będzie istniał. Co ciekawe z internetu trudno wydobyć informację czy jest to polski czy zagraniczny kapitał. Wg sondy 66 procent głosujących nie chce go w naszym mieście, 9 procent jest obojętnych – reszta nie widzi przeciwwskazań.

Kolejna afera z biletami. Tym razem na tapecie targowisko. Pojawiły się lewe bilety więc i jednocześnie mniejsze wpływy do budżetu gminy. Oj nieładnie i tal brakuje a tu jeszcze kłody pod nogi.

Burmistrz w bańce – tak to fakt na imprezie mikołajkowej w cechu nasz burmistrz – słusznego wzrostu, zaprezentował się w bańce mydlanej widok – ciekawy - bania naprawdę duża.

Gminny budynek przy PKeSie w niedługim czasie zyska centralne ogrzewanie – emeryci i abstynenci nie będą marznąć. Może to znak że na wiosnę zostaną ogrzane “chińskie bloki” to chyba ostani bastion starego systemu. Niech każdy mieszkaniec ma godne warunki życia i wie że ci z góry o nim pamiętają.

Pajęczański ZOZ znów wytrwał , batalia o pieniądze pracowników znów zatrzęsła powiatem, uważajmy szpital to jedna z istotnych instytucji dzięki której istnieje powiat.

Pływalnia ruszy od 20 stycznia szefem został dotychczasowy ratownik. Dobrze - jest młody wiekiem więc będzie się starał. A popływać będzie można prawie codziennie do 21wszej.

Pani ordynator naszego szpitala nieźle sobie radzi, ale jak się ma dwie specjalności to zapewne jest wiele łatwiej, namawiamy rodzimych lekarzy do pójścia w ślady szefa.

LISTOPAD 2004

Prawie ukończono remont pływalni nawet już ją próbowano okraść.

Wasze zdanie na temat letnich imprez w Pajęcznie jest nadal na nie. Sonda wykazała, iż ponad połowa ocenia je negatywnie ale w stosunku do zeszłego roku powiększyło się grono zadowolonych.

Nasz szpital koniecznie wymaga remontu nawet nowo wybrany ordynator jak przyjechał obejrzeć placówkę, tak się przeląkł, że jeszcze w tym samym dniu zrezygnował. Teraz trzeba znów organizować konkurs na to stanowisko.

Na wiosnę, podobno wygląd ma zmienić "Matusowiec", proponujemy pole namiotowe, wypożyczalnię kajaków itp. żeby można było latem tanio i ciekawie wypocząć. No i naturalnie jakieś ścieżki rowerowe.

Nową fasadę uzyskało nasze kino "Świteź", odnowiono elewację i najbliższe otoczenie, łącznie z nawierzchnią ulicy. W ogóle trzeba zaznaczyć i odnotować jako duży plus dla władz, że w Pajęcznie wiele się odnawia,  remontuje i buduje.  W nowym roku przewiduje się renowację "chińskiej".

Przy wjeździe do Pajęczna od strony Działoszyna stanęła rzeźba Chrystusa. Jest to symbol wiary ale również pierwsze dzieło artystyczne bo pomnika u nas nie uświadczysz.

W budynku Sądu na piętrze rozpoczęto remont. Są już wymienione okna, czy to oznacza że faktycznie będzie u nas Sąd Rejonowy???

PAŹDZIERNIK 2004

Pajęczańscy siatkarze jak i piłkarze grają ze zmiennym szczęściem obie drużyny znajdują się w środku tabeli.

Można przypuszczać iż rozpoczęto budowę obwodnicy mającej pozwolić na ominięcie centrum Pajęczna. Nowa droga ma połączyć Makowiska z Dylowem.

Nasza fontanna już została wyłączona na czas zimowy, podobno przy parkingu koło cmentarza ma powstać kolejna. Chmm może to i dobry pomysł ... 

Nadal zajmujemy pierwszą lokatę w całym województwie jeśli chodzi o inwestycje w miastach powiatowych - tak trzymać! 

Remontów ciąg dalszy, prócz bloków przy 22-lipca ocieplony w tym roku zostanie blok przy Osiedlowej, tam też przy przedszkolu położono kostkę, no Pajęczno zaczyna wyglądać coraz lepiej.

Niestety zła wiadomość - z braku kasy pływalnia zacznie działać dopiero od początku nowego roku :( , mimo że właściwie remont się skończył tak jak planowano. 

 Uwaga słychać głosy, że naszą bibliotekę powiatową chcą przenieść do Działoszyna. Razem mówimy NIE!!! Jak sama nazwa głosi jest powiatowa więc ma siedzibę w stolicy powiatu i i tak ma być i kropka.

Cieszymy się ze nasz apel o odnowienie nawierzchni ulicy Szopena przyniósł efekt, teraz równo jak po stole. Pewnie mieszkańcy do dziś nie mogą się przyzwyczaić że u nich też może być normalnie- władzom gminy składamy podziękowania. A jak jesteśmy przy drogach to co z tą planowaną obwodnicą która miała odciążyć Kościuszki??? 

Od jakiegoś czasu w okolicy dzieje się coś niepokojącego, kradzieże/prawie cały asortyment sklepu/, podpalenia/dwa samochody i część linii produkcyjnej/ czyżby  rozpoczęła u nas działalność jakaś zorganizowana grupa nierobów, szukających łatwych zysków, co na to nasi stróże prawa??? 

Parafia "Narodzenia" została dysponentem produktów z Banku Żywności na terenie gminy. Jeśli wiecie o ludziach którym brakuje podstawowych środków do życia kierujcie ich do ks. Szymona. 

I niestety ze stypendiów unijnych nici - większość uczniów i studentów obeszła się smakiem bo brakło kasy. Przyjęto kilkaset wniosków a pieniędzy przyszło na kilkanaście - może za rok będzie lepiej?

Pajęczańska mleczarnia zdobyła właśnie rosyjski certyfikat - będą mogli wysyłać swoje produkty do Federacji. Gratulujemy!

Cieszymy się że oglądalność strony sukcesywnie wzrasta, pozdrawiamy wszystkich internautów, zostawiajcie swój ślad w księdze, a przy okazji przypominamy, że dyskusje prowadzimy na forum.

I coś na wesoło był u nas cyrk, dla dzieci frajda dla dorosłych "tak se", ale można było przynajmniej pooglądać zwierzęta, chociaż szkoda ich trochę, dobrze że nie wiedzą że istnieje wolność.

Na Wszystkich Świętych ma być gotowy parking k. cmentarza, z bajorka zostały tylko wspomnienia.

Widać że proboszcz parafii "Wniebowzięcia" działa, porządnie ogrodził plac kościelny, uporządkował teren i nie woła o kasę, może mała sugestia można by wyburzyć tą stodołę naprzeciw przychodni - tak przy okazji remontów.

Jak narazie szpital nadal straszy, a miał być w tym roku wyremontowany.

Otwarcie pływalni zaplanowano coś 15 październik chmm - zobaczymy, już wiadomo że dyrektor liceum nie będzie zarządcą, zostanie powołany kierownik - czyżby kolejna fucha? - a może dobry pomysł.

A gmach na Kościszki jest już widoczny w pełnej okazałości zielone obramowania szyb i żółta elewacja, właściwie może się podobać, ma tam podobno powstać również dyskoteka?

Sonda dotycząca tras rowerowych po ziemi pajęczańskiej zakończyła się waszym poparciem 60 procent chętnie odwiedzi wyznaczone trasy, reszta woli siedzieć w domu, a może po prostu nie ma roweru?

Blok przy 22-lipca jak można zauważyć, będzie kolory cóż - coś w rodzaju bladej zieleni - czy może wiecie kto te kolory dobiera???

WRZESIEŃ 2004

W naszym powiatowym mieście ma powstać sąd rejonowy z prawdziwego zdarzenia, w ministerstwie już podobno zapadła pozytywna decyzja.

Pływalnia jest już wypłytkowana i tylko patrzeć jak będzie można skorzystać z kąpieli.

W Pajęcznie był w odwiedzinach wiceprzewodniczący parlamentu europejskiego - p. Jacek S. Wolski. Jednak chętnych na spotkanie było niewielu, a szkoda bo pewnie ciekawie prawił.

Wciąż trwają remonty przy ul. 22-lipca, bloki komunalne mają zacząć normalnie wyglądać.

W Pajęcznie, przy "parafii Narodzenia" odbyły dożynki, pogoda nie była super ale można było wiele zobaczyć - np. tańczącego biskupa i smacznie zjeść. Ogólnie ciekawa sprawa.

 Już albo w końcu, zacznie działać nasza świeżo wyremontowana pływalnia, jedyne nie wiadomo kto nią będzie zarządzał. Jak był syf to nikt go nie chciał a teraz znalazło się wielu chętnych. Planowane otwarcie w połowie października. 

21 i 22 września to dni sprzątania jesiennego w naszym mieście. W tych dniach wszelkie brudy nieodpłatnie można wywozić na pobliskie wysypisko śmieci. Zachęcamy bo w normalne dni słono to kosztuje.

"Szuwarek" nadal koncertuje ale teraz ma już na swoim rejonie konkurenta - "Kuźnię".

I do szkoły rodacy niestety iść trzeba a popływać nadal nie ma gdzie. Pływalnia niestety nadal nieczynna ale trwają już prace wykończeniowe. Płytki założyli ładne.  

SIERPIEŃ 2004

Sierpień zakończył się pożegnaniem lata był kabaret, zabawy i oczywiście dyskoteka i cóż po wakacjach.

Ponieważ niedziela ma być ciepła i bezdeszczowa zostanie zorganizowana wycieczka rowerowa do rezerwatu "Węże". Amatorzy aktywnego wypoczynku zbierają się przy ratuszu o godzinie 11.00. Niech wszyscy czują się zaproszeni.

Za tydzień - czyli w sobotę o 19.30 amfiteatr przyjmie wykonawców hip-hopu. Wszyscy fani tego rodzaju rozrywki będą mogli zobaczyć zespoły rodzime i inne. 

Sobota od 11 darmowe znakowanie rowerów. Na policyjnym parkingu odbędzie się darmowe oznaczenie rowerów mające zmniejszyć możliwość kradzieży.

11go sierpnia Pajęczno przyjęło na nocleg po raz kolejny pielgrzymów z Konina, a już za dwa tygodnie odbędzie się kolejna pielgrzymka Pajęczno - Częstochowa.

W szpitalu wyremontowano część ostatniego piętra i otwarto tam powiatowy wydział zdrowia oraz zespół orzekania o niepełnosprawności.  Oby na tym się nie  skończyło, w planach jest remont elewacji budynku - w końcu ten gmach przestanie straszyć a ma szansę stać się wizytówką miasta.

Mają u nas otworzyć kolejny supermarket. Czy to aby nie przesada??? Jeśli to będzie kolejna tandeta to dziękujemy! Chyba jedynym plusem będą ruchome schody na piętro.

Ulica Szopena będzie miała chodniki i nową już równą nawierzchnię. Cieszymy się, że nasze apele i przede wszystkim prośby mieszkańców zostały spełnione - należało im się po tylu latach udręki.

Również remonty widać przy 22 lipca. Będzie kostka i porządny parking. Prosimy by nie zapomniano o "Chińskiej" - szczególnie przydałoby się oświetlenie. Ten kwadrat jest po prostu ponury. 

Studenci mają podobno otrzymywać stypendia, jednak chodzą pogłoski, że pieniądze być może będą, ale o wiele wiele mniej niż przypuszczano.

Szpital szykuje się do zmian. W końcu wymienią ordynatora, oby ten co przyjdzie zaczął normalnie przyjmować pacjentów. Bo jak narazie to właściwie nie wiadomo po co ten szpital istniał, większość pacjentów wożono do Wielunia czy Bełchatowa.

Jak widać w naszym portalu nastąpiły zmiany. Zawdzięczamy je Wojtkowi i czekamy na nowe pomysły. Wy też możecie wnieść coś od siebie.

Sierpień powitał nas mało letnią pogodą, szkoda że basen nadal nie działa możnaby mieć małą namiastkę wakacji.....

LIPIEC 2004

Zbliżają się dni Rząśni tym razem można będzie posłuchać Stachurskiego

Dla starszych o wojskowych zapędach, 25go - niedziela drużynowe zawody strzeleckie.

W najbliższą sobotę na boisku za biblioteką znów zostaną zorganizowane rozrywki dla dzieci, będzie ciekawie, wszelka "dziatwa" niech się czuje zaproszona.

Nowa sonda dotyczy projektowanych na październik tras rowerowych po terenie naszego powiatu - jeśli macie na ten temat swoje zdanie wpisujcie.

Wojtkowi dziękujemy za logo, zapewne się wam spodoba, bo jak by nie patrzeć jest super, no i czekamy na kolejne pomysły.

Dzieciaki, 21-go lipca "pod fontanną" godz. 17sta, będą miały zorganizowane gry, zabawy itp. czekają nagrody. 

W końcu mamy ciepłe dni, szkoda że nie ma u nas gdzie popływać, ani kajaków, nie ma gdzie wyjść, trzeba jechać, może by władze coś pomyślały? Proponujemy poszerzyć Pietrzyków, zrobić konkretny zalew, pole namiotowe itp.

W naszym powiecie coś drgnęło, pewno ktoś młody pomyślał i go posłuchali. Będą szlaki rowerowe m.in. przełom Warty, Węże, Lasy  siemkowickie. Od razu proponujemy dobre oznakowanie trasy, miejsca na biwak, kosze na śmieci, dostęp do czystej wody i dobrą regionalną reklamę otwarcia. I jakieś miejsce na więcej namiotów, żeby na parę dni przyjechać w wakacje.

Ankieta pokazała, iż właściwie połowa z was była zadowolona z "Dni Pajęczna" a ponad 25 procent nawet bardzo. Jednak wciąż drugie 50 procent ma wyższe wymagania, niech to będzie zastrzyk dla organizatorów by za rok było lepiej.

W najbliższy weekend w Działoszynie gościć mają m.in. IRA i Rynkowski, będzie też H. Bielicka.

Sobota w "Szuwarku" ponownie mocne uderzenie, byle tylko muzyczne...

Pajęczańskie kino w końcu oferuje coś w promocji - podwójny bilet - gratulujemy pomysłu, szczególnie ze względu na pogodę. W najbliższym czasie "Rogate rancho" i "Miedzy słowami".

Do soboty ma być deszczowo można by iść na basen, ale cóż mieli skończyć na wakacje tylko właściwie nie powiedzieli które. 

Ścieki ściekają w grunt - nasza oczyszczalnia pęka i to nie z nadmiaru brudów, ale z błędów budowlanych, dobrze że wstrzymano otwarcie spalarni bo by nas i zalało i zawiało. Winnych UKARAĆ !!!

Święto przeszło do przeszłości, a tu szara codzienność nowa odsłona afery kinowej, prawnicy pokpili dokumentację i już nie wiadomo kto ma rację, a przecież pieniądze gdzieś znikły.

Rok szkolny minął, ale liceum żyje swoim życiem, jednak ktoś dba żeby ni było nudno, postanowiono zamknąć najbardziej dochodowy dział - tzw. gospodarstwo pomocnicze, po co niewiadomo. No i basen nie działa a miał być otwarty na wakacje - chociaż nie wiadomo które. 

Dni Pajęczna na półmetku jak już wszyscy wiedzą dziś /niedziela/ gwóźdź programu "Elektryczne gitary", będzie też trochę sportu i kabaret. Oby pogoda dopisała.

CZERWIEC 2004

W niedługim czasie w Działoszynie ma wystąpić Rynkowski, a we wrześniu "Limar" zaprosił "Blue cafe".

Miłośników koni jest wśród was nie za dużo, prawie dwie trzecie oceniło imprezę negatywnie, reszcie się podobało, tak czy siak ludzi było dużo.

Piątek od lipca stał się dniem targowym tak więc nie tylko wtorek będzie dniem nalotu na sklepy i urzędy.

Nasze miasto rozwija się, obecnie mamy już prawie 5 porządnych lokali no i kilka barów gdzie też można posiedzieć. Cieszy że mniej jest "ubojni" a więcej kulturalnych i nawet "klimatycznych" miejsc. 

Jednak okazało się, że Rząśnia jest lepsza ma najniższą frekwencję w województwie - gratulujemy.

W niedzielę o godz. 18.35 odbyła się w informacjach na "Polsacie" relacja z Pajęczna. Przed szkołą podstawową, gdzie znajduje się komitet wyborczy, reporterka poinformowała oglądających, iż Pajęczno jest miejscowością o najniższej frekwencji dokładnie 8 procent. Cóż, czy cieszyć się czy płakać, niech no ktoś powie... 

Dziś wybory - do południa w naszych punktach wyborczych, przybliżona frekwencja około 5 procent, komisje totalnie znudzone, za to chętne do rozmowy - zawsze to jakaś rozrywka.

Można zauważyć, iż nasze miasto się rozwija. W budynku liceum powstał niedawno punkt szkoleniowy Wojewódzkiego Uniwersytetu Robotniczego, a w gimnazjum pojawiła się Policealna szkoła "Logos" kształci w kierunkach turystyka, logistyka, informatyka, socjologia itp. Czekamy na efekty.

Spalarni mówimy NIE!!! W sondzie 85 procent z was opowiedziała się zdecydowanie przeciw. To nie wymaga komentarza.

Wtorek 08go od 7.20 do 13.05 można obserwować planetę "wenus" będzie widoczna na tle tarczy słońca, życzymy miłych i bezpiecznych obserwacji.

Niedziela to już IV dni "miłośników koni". Oprócz pokazów skoków itp. będą również pokazy walk rycerstwa- jak dumnie to brzmi.

Sobota i niedziela w Szuwarku muzycznie - "Kabina" i "Paradoks"

W sobotę - dni otwarte cementowni "Warta" o 9  i 11 będzie można wejść na teren zakładu w towarzystwie przewodników.

Pierwsze wybory europejskie już za pasem. Pojawiły się plakaty z chętnymi do Brukseli, jest nawet kilka znanych nazwisk, właściwie można je zliczyć na jednej ręce. 

I nadszedł czerwiec, to chyba najpiękniejszy miesiąc dla uczniów, wprawdzie trzeba się przyłożyć, ale wakacje tez już kuszą. Dziś dzień dziecka więc wszystkim, którzy się jeszcze czują młodo życzymy dużo radości.

O dzieciakach pomyśleli w starej parafii, najmłodsi mogli się tam pobawić i coś przekąsić - chwali się dobre pomysły.

MAJ 2004

30 maja można sobie postrzelać, na strzelnicy odbędzie się konkursowe strzelanie

Najprawdopodobniej w naszym szpitalu będzie oddział rehabilitacji dziecięcej. Trzeba go jedynie wyposażyć w potrzebny sprzęt. No przydało by się coś dla zdrowych dzieci, które są zmuszone włóczyć się po okolicy.

W pierwszy weekend czerwca znów czeka nas, jak już co roku, Zjazd miłośników koni, no wygląda na to, że nasza społeczność ma więcej wspólnego ze szlachtą niż wskazuje na to historia.

Uwaga! - rezerwujemy sobie weekend 3/4 lipca - dlaczego - bo oczywiście świętujemy dni Pajęczna będą między innymi "Leszcze" i "Elektryczne gitary".

26 maja przy fontannie, odbędzie się koncert z okazji dnia matki, wszystkie kobiety mile widziane.

Do 28 maja w budynku biblioteki będzie wystawa obrazująca region łódzki - można zawsze zajrzeć po drodze.

Fontanna w parku jest zapewne urokliwa, ale i dodała kolorytu naszemu centrum - plotki głoszą, iż już ktoś się w niej kąpał, kilka "podlotków" wybierało łuski naskubanego słonecznika z niecki pod kontrolą policji, no i jakiś bałwan potłukł w fontannie kilka butelek. Cóż czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Chyba do wielu dotarły już reklamówki pewnego sklepu, ciekawe czy i w Pajęcznie zew tanich zakupów uczyni z ludzi zwierzęta. 

No już widać że wybory niedaleko, zaplakatowali całe słupy, cóż wybory mają swoje prawa.

"Weekend pod znakiem konia" - odbędą się targi końskie można kupić, można sprzedać, no może być ciekawie.

Coś dla dzieci - na boisku przy bibliotece rozłożyło się wesołe miasteczko. Tak więc uśmiechać się do rodziców i bawić się na całego.

Dziś 2go maja oddanie do użytku fontanny po godz.14 można już zająć miejsce. Jest to też dzień flagi państwowej, no raczej tego u nas nie widać, chociaż trochę tych flag się pojawiło, brawo CZUJMY SIĘ POLAKAMI!    

Minął 1 maj dawniej święto pracy dziś dzień wolny od pracy po prostu, no cóż czasy się zmieniają i ważniejsze są inne święta. Był to pewnie dzień wyjątkowy - pierwszy dzień w unii europejskiej, ale chyba dla przeciętnego Polaka, nie różnił się od innych dni.

 

KWIECIEŃ 2004

Maj zacznie się sympatycznie. Drugiego dzień strażaka, fontanna, koncerty orkiestr dętych, zabawa, a trzeciego maja od popołudnia w amfiteatrze frajada dla dzieciarni - gry zabawy itp.

I poszły konie po betonie... naszym biegaczom życzymy dobrej pogody do samej Francji. O 10.00 wyruszyli, na miejscu mają być za dwa dni.

Dylów Rządowy dołącza do braci internetowej - powstała nowa kawiarenka, jest nawet tanio wszystkich serdecznie witamy! 

Działoszyn od przyszłego roku rozpoczyna nabór na kierunki policealne - turystyka i handlowiec. Szkoła będzie bezpłatna a nauka będzie trwać 2 lata. W Pajęcznie również są podobne plany z tym, że kierunków ma być więcej.

W naszym parku już działa fontanna, całkiem ładnie szumi, i jest wieczorem podświetlona w sumie był to niezły pomysł i będzie to zapewne duża atrakcja, pomysłodawcom i wykonawcom - gratulujemy. 2-go maja nastąpi oficjalne "oddanie" będzie orkiestra strażacka itp.

Pobliski Działoszyn zaprasza na "Dni chrześcijańskie" będą koncerty - w czwartek zespół "Raz, dwa, trzy", odczyty, występy.

W kinie Świteź oprócz filmów można również zobaczyć i wziąć w castingu. 

Można zostać operatorem maszyn ciężkich - masz ochotę- 26go kwietnia możesz zdobyć uprawnienia, w Pajęcznie odbędzie się specjalistyczne szkolenie.

24 kwietnia od 9.30 w hali turniej piłki ręcznej o puchar burmistrza, w trakcie imprezy zaznajomimy się z historią piłki ręcznej w Pajęcznie.

I ziściło się mamy fontannę, ma nawet dość sympatyczny wygląd, a jak jeszcze zacznie działać, będzie naprawdę ozdobą parku i frajdą dla dzieci.

29 kwietnia nasi biegacze ruszają do Strasburga, będą na miejscu 3 maja, maratończycy będą uczestniczyć w ceremonii przyjęcia nowych państw do Unii europejskiej.

Stadion zyskał w tym sezonie zadaszenie, to dobrze dla wszystkich sympatyków szczególnie na słotne dni.

W kinie odbędzie się projekcja znanego już wszystkim filmu "Pasja", a niedługo "Ocean ognia", cieszymy się, że w końcu nowości w naszym kinie, są rzeczywiście jeszcze nowe.

7 maja odbędą się bezpłatne komputerowe badania wzroku, chętni mogą się już zapisywać. 

Wyniki sondy: 50 procent odwiedzających stronę to ludzie, którzy kiedyś mieszkali w Pajęcznie, a 9 to okoliczni mieszkańcy, samych Pajęczaków tylko 33 procent, jest też grupa ludzi którzy nie byli nigdy w Pajęcznie lub mają tylko znajomych - jest ich 8 procent.

I święta minęły, było dość ciekawie, dzieci z podstawówki przygotowały ciekawy i kolorowy program świąteczny, który można było obejrzeć w kinie, a w poniedziałek w parafii "narodzenia" odbyło się przedstawienie "Męki Pańskiej" - niezłe. 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim życzymy dużo radości i pomyślności!!!

Z osiedla awaryjnego w Działoszynie odchodzi "Markot" szkoda, że cementownia nie potrafi ich zatrzymać, a tylko ciągnąć od nich kasę, pomogli i pomagają wielu ludziom, co teraz z nimi będzie???

 Nasz odnowiony basen nabiera w końcu ludzkiego wyglądu, miejmy nadzieję że w środku też wszystko idzie w dobrym kierunku.

MARZEC 2004

Na piętrze urzędu gminy jest piękna wystawa wielkanocna, dzieci z pomocą rodziców zrobiły bardzo kolorową ekspozycję.

A jednak społeczeństwo w Polsce znaczy niewiele, mimo braku zgody na powstanie spalarni będą nas truć. Czyżby ktoś wziął w łąpę??

Pajęczański park zostanie prawdopodobnie już latem ozdobiony nową fontanną, prace już ruszyły.

No i zbliża się początek wędkowania. 4 kwietnia odbędą się nawet zawody, ciekawe czy coś przeżyło zimę?

W niedzielę 28 marca mecz w nogę, sympatykom futbolu radzimy zabrać czapki.

25 - 26 to dni sprzątania miasta i okolic, bo można za darmochę wywieść brudy na nasze "nowoczesne" wysypisko.

I znowu wybory, tym razem do europarlamentu, Pajęczno też jest już w konkretnym okręgu wyborczym.

Coś dla bezbłędnych, 25 marca rusza kolejna edycja dyktanda, można zostać mistrzem okolicy! No i oczywiście oprócz tytułu będą nagrody.  

Lubisz grać w pingla? Będzie okazja, turniej Ping-pongowy o puchar starosty odbędzie się w niedzielę 14go marca. 

HIP HOP w Pajęcznie - 12go w piątek o 18stej w kinie "Świteź" odbędzie się koncert, wstęp w cenie 1 zł.

Uwaga! Krążą plotki, że podobno w ciągu najbliższych trzech miesięcy, w cementowni ma ruszyć spalarnia!

No i jest galeria, właściwie narazie galeryjka, niech to będzie dla was zachęta, przysyłajcie fotki. 

Dziś 07.03 w kinie koncert z okazji Dnia kobiet śpiewa Karol Miarkiewicz, a śpiewa niczego sobie.

Mamy nadzieję, że już w najbliższym tygodniu ubogacimy stronę GALERIĄ!!!

W sondzie zdecydowanie okazało się, iż 76% z was, niestety nie ma ferii z powodu pracy; reszta była raczej nimi znudzona, chociaż 5% respondentów była zadowolona z takiego wypoczynku.

W poniedziałek Dzień kobiet, wszystkim internautkom  życzymy wszystkiego najlepszego, a jeśli chcą się podmalować to w "Sfinksie" odbędzie się pokaz makijażu.

LUTY 2004

Naszym siatkarzom  niestety się nie powiodło, nadal zajmują czwarte miejsce w rozgrywkach finału III ligi, chyba druga nie jest na nas przygotowana. 

W naszym państwie brakuje nie tylko pieniędzy, ale i krwi. Można ją było oddać w naszym liceum.

"Szuwarek" znów zabrzmi akordami ciężkiej muzyki, tym razem koncerty odbędą się 28 lutego o godzinie 19.00. 

W zeszłym tygodniu nasi rolnicy zostali przeszkoleni odnośnie wypełniania papierów unijnych, miejmy nadzieję że coś to im da, bo jak narazie, to są jedynie kolejki po wyjaśnienia.

Dziękujemy za nadesłane zdjęcia miasta, niedługo będzie je można zobaczyć na stronie, no i prosimy o jeszcze, bo wciąż jest ich mało.

Poziom naszego liceum w waszej ocenie jest niezły(67%), a ponad połowa z was uważa, że jest bardzo dobry. Niech to będzie dobry doping dla pajęczańskich nauczycieli. 

14 luty - dniem rozrywki, w kinie o 16tej film dla dzieci, a dla starszych o 19tej - całkiem fajny z Russelem Crowe/może być z błędem/ tylko 10zł od pary. Kto lubi muzykę o 20tej proszony do "Szuwarka" gra zespół "Paradoks".

Będzie kulig 12go lutego, obok stadionu stawiamy się z sankami i trzema złotymi, i jazdaaa...

Prawdopodobnie na stanowisku szefa ZOZu będziemy mieli kobietę. Owa pani pracuje obecnie w rehabilitacji, może to jest jakiś pomysł, wice pozostanie ten sam.

Znowu oberżnęli drzewa w mieście, czy nie da się tego robić trochę łagodniej, przecież to wygląda strasznie łyso!!!   

Luty przywitał nas beznadziejną pogodą, ale co tam są "FEERIIEE!!!"

STYCZEŃ  2004

Niedługo ferie. Miasto przygotowało trochę atrakcji dla dzieci i młodzieży. Między innymi turnieje tenisa stołowego, siatkówki, darmowe filmy w kinie i naukę samoobrony. 

Przy ulicy przemysłowej wycięto wszystkie drzewa. A trochę ich było. Obecnie jest trochę łyso, ale może bezpieczniej. 

Z posady dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej /ZOZ/ rezygnuje obecny szef, czemu ??? nie wiadomo, prawdopodobnie sytuacja w ZOZie nie jest miła. Czy znowu zacznie wrzeć? 

Uwaga! Drodzy internauci podejrzewamy że ktoś manipuluje wynikami sondy, prawdopodobnie wynik sondy dotyczącej burmistrza był również błędny, dlatego się z niego wycofujemy. Obecnie postaralimy sie optymalnie zabezpieczyć się przed podobnymi ingerencjami. Przepraszamy za problemy

1-go lutego w liceum odbędzie się turniej tenisa stołowego z nagrodami. Każdy posługujący się paletką może w nim wziąść udział. No właściwie nie każdy, zawodowcom klubowym pozostaje się przyglądać.    

Siatkarze zajęli ostatecznie czwarte miejsce w rozgrywkach wojewódzkich.

31 stycznia w Szuwarku będzie koncertowo, szczególnie dla wielbicieli ciężkiej muzyki, wystąpi kilka zespołów, zapewne atmosfera będzie gorąca.

W sobotę 17.01 o godz. 18.00 w hali, odbędzie się mecz piłki siatkowej Zawisza kontra Lechia.

Sonda dotycząca przebiegu zabawy sylwestrowej pod ratuszem wykazała, że dla 70% obecnych tam internautów była ona zupełnie nieudana.

W niedzielę w hali odbyła się impreza - WOŚP, było mnóstwo ludzi, nawet zwozili ich z pobliskich miejscowości, jak zwykle zbierano pieniądze, szkoda jedynie że nie zostaną one u nas tylko pójdą nie wiadomo gdzie, czy my coś z tego będziemy mieli??

Piątek 8-go stycznia był "dniem prominentów" w Pajęcznie gościł aż wiceminister finansów, z całą śmietanką towarzyską. Naturalnie i nasza powiatowa śmietana też się w całości zebrała. Powodem było uroczyste otwarcie Urzędu Skarbowego.

W niedzielę o 12.00 w gimnazjalnej hali w Rząśni odbędą się derby powiatu w piłce siatkowej nasi kontra Rząśnia. Do boju do boju...... 

1-go stycznia otwarto w budynku telekomunikacji Urząd Skarbowy - drrrrżyjcie przedsiębiorcy. Równo rok temu powstał sąd teraz skarbówka, no jest nieźle, tylko czemu zwinęli obsługę telekomunikacyjną??? To to właściwie chamstwo, żeby z każdą bzdurą jeździć do Piotrkowa!!!

Uroczystości sylwestrowe odbyły się bez zakłóceń, no może pogoda mogła być lepsza, ale poza tym zabawa była udana, ludzie dopisali, pokaz ogni sztucznych raczej też wyszedł i co ważne już jest posprzątane to już duży plus.

GRUDZIEŃ  2003

Szczęśliwego Nowego Roku bawmy się!!! Na pewno w Nowym będzie lepiej!!!

Pajęczańscy internauci w większości, bo w 56 procentach będą się bawić pod ratuszem.

No to już teraz forum działa bez zarzutu. Za poprzednie kłopoty przepraszamy, nie były od nas zależne. Korzystanie nie wymaga logowania, jedynie w miarę kulturalnych wypowiedzi. ZAPRASZAMY

W niedzielę 28.XII o godz. 16.00 odbędą się jasełka w kinie Świteź. Podobno ładne przedstawinie. 

Wyniki sondy: 52 procent głosujących jest zdania, że pływalnia nie jest konieczną rzeczą dla miasta.

Wszystkim internautom życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!!!!!!!

I pływalnia już jest całkowicie pokryta nowym, blaszanym tym razem dachem, oby był lepszy od szklanego.

Jak widać wyżej jest już do dyspozycji nowe FORUM zachęcamy do korzystania. Teraz już nie trzeba się logować!!!!!!!!!

W hali odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem rzeczywiście przybył i rozdał masę prezentów.

W akcji zbierania środków dla biednych rodzin zebrano trochę gotówki, którą już podzielono najbardziej potrzebujących.

11-12 grudnia w Pajęcznie odbędzie się akcja na rzecz dzieci z biednych rodzin naszego miasta. Młodzież z klasy II-giej pajęczańskiego liceum wraz z wychowawcą będzie kwestowała na rzecz najbardziej potrzebujących.

14 grudnia w hali sportowej odbędzie się uroczyste ogólno-pajęczańskie spotkanie z Mikołajem, wszystkie dzieci z okolicy są zapraszane  do wspólnej zabawy. 

I cóż, apteka w przychodni będzie i okazało się że wszystko było zgodnie z prawem, radni z dyrektorem podali sobie ręce i poszli do domu. Ach jacy to pajęczanie potrafią być zgodni.

Nasi radni podnieśli sobie pobory, czy po to ich wybieraliśmy?? 

Koncert "Time square" był jak mówiono fajny, choć nasz "lekko wesołkowaty miejscowy tancerz" dostał większe brawa niż sami artyści, a ludzi było dość dużo.

Aptekowa afera - w piątek 5 grudnia będzie komisja w powiecie - jak wiecie lub nie w przychodni będzie apteka. Niektórzy widzą w tym pewną nieuczciwość. Podobno w przetargu było mniej metrów do wynajęcia niż w rzeczywistości i cóż ktoś się czuje tym oszukany. Czy znów będzie zmiana dyrektora ZOZu???

We wtorek całe osiedle /wiśniowa, 22 lipca, osiedlowa/ nie mogło ogladać telewizji kablowej, dlaczego??? bo podobno komunalna wycięła anteny telewizyjne  - fajnie nie?? ale już je zakładają ponownie. 

14 grudnia w hali odbędzie się turniej piłki halowej naszych samorządowców. 

W niedzielę 07.12 odbędzie się koncert mikołajkowy o g. 16:00 również w budynku kina "Świteź". 

W czwartek w kinie odbędzie się koncert zespołu bodajże " Time square" o godz. 20:00, może być ciekawie. 

Odpowiadając na wasze sugestie zamieszczamy powyżej link do redakcji prosimy tam przesyłać wszelkie sprawy i informacje szczególnie te, które chcecie zamieścić na stronie, nie wiemy o wszystkim a chętnie opublikujemy ważne dla was rzeczy .   

Dodaliśmy nowy link "pogoda" z zawsze aktualną i sprawdzoną prognozą dla naszego miasta, korzystamy z uprzejmości onet.pogoda - dziękujemy.

Nasi siatkarze  zagrają w najbliższy weekend z wifamą łódź życzymy udanego występu.

LISTOPAD 2003

21 listopada po raz pierwszy rusza Pierwszy Jesienny Festiwal "Nastroje" - PAJĘCZNO 2003. Jest to swego rodzaju przegląd twórczości naszych rodaków i znanych nam bliżej młodych artystów. Będzie można posłuchać muzyki, będą to przede wszystkim  recitale, a wszystko to w pajęczańskim liceum o g. 18stej. Druga część recitalu w sobotę 22 listopada również, o g. 18.00. Chętnie opublikujemy wasze opinie o tym przedsięwzięciu/zgłoszenia na forum/.

Basen przy liceum nabrał już ludzkiego wyglądu został pokryty dachem /co prawda drewnianym, ale miejmy nadzieję że wiedzą co robią/, obecnie trwają remonty wewnątrz budynku.

Pajęczno zajęło znów wysoką lokatę pod względem inwestycji, jest to lokata dziewiąta w rankingu miast powiatowych, jednocześnie pierwsza w województwie łódzkim.

Mamy nadzieję, że oprócz oddania prokuraturze sprawy podczyszczalni ścieków nasze miasto przebada inne sprawy wydające się niewłaściwie wykonane, proponujemy też przeprowadzić ocenę kwalifikacji urzędników, bo często są to ludzie przyjęci kiedyś po znajomości zarówno w gminie jak i w powiecie/może nawet szczególnie tu/.   

Pajęczańscy siatkarze przegrali niestety z drużyną Rząśni ale na pocieszenie - tam też grają pajęczaki. W sobotę 22 listopada gramy ze Skrą Bełchatów, życzymy mocnych serwów.

W najbliższą niedzielę 23.XI odbędzie się uroczyste  rozpoczęcie przygotowań do koronacji cudownego obrazu Matki Boskiej Pajęczańskiej koronami papieskimi. Parafia Wniebowzięcia stanie się wówczas sanktuarium maryjnym.

Święto Niepodległości zostało w Pajęcznie uświetnione przemarszem pocztów sztandarowych, na czele z parą  jeźdźców oraz przemówieniem burmistrza przy grobie nieznanego żołnieża. Na grobowcu żołnierzy, strażaków i na płycie przy domu nauczyciela złożono symboliczne wiązanki kwiatów.  

Przypominamy o Narodowym Święcie Niepodległości to już we wtorek. O godz. 11odbędzie się Msza Św., a po niej uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego  Żołnierza.

Odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowo przebudowanego budynku Straży Pożarnej. Są teraz dobrze wyposażone garaże i pomieszczenia.  Mamy nadzieję, że łącznie z modernizacją podniesie się również poziom ochrony przeciw-pożarowej. Impreza była na cała parę, strażaków odwiedził nawet sam wojewoda łódzki. Potem wszyscy przenieśli się do remizy w Działoszynie i bawili się dalej.  

Początek miesiąca zaowocował zmianami we władzach powiatu. Przewodniczącą zarządu powiatu przestała być pani Szymala z SLD, jej miejsce zajął pan Wojewoda z Samoobrony. Nazwisko to ma właściwie odpowiednie, oby nie tylko nazwisko się nadawało do rządzenia.

PAŹDZIERNIK  2003

Cieszą się ludzie, że jest w końcu gdzie się kulturalnie wysikać. Przy placu PKS otwarto właśnie WC czynne od 9 do 17, a po 17tej trzeba siedzieć w domu niestety, ale i tak ta inicjatywa naszych władz jest jakby nie patrzeć trafiona w dziesiątkę. Winszujemy!!! 

Jeśli dużo chodzicie po mieście i okolicy, to pewnie zauważyliście zmianę numeru naszej głównej drogi łączącej Radomsko, Pajęczno i Wieluń. Od niedawna jest to droga nr 42 i łączy Radomsko z ......Kluczborkiem, chmm czy to ma jakiś sens??  Może tu chodzi o to żeby człowieka po prostu zmylić.

Limar będzie otwierał szwalnię jak już prawie wszyscy wiedzą, tak więc ogłaszamy "szwaczki naszych okolic włączcie się"!

Ścieki oczyszczamy i jak się okazuje "podczyszczamy", z tym drugim okazuje się jest bardzo źle. Podczyszczalnia ścieków w naszej prawie nowej oczyszczalni jest w stanie beznadziejnym. Cała sprawa została oddana do prokuratury i dobrze niech winni w Pajęcznie przestaną się czuć bezkarnie.

Spalarni wszyscy powiedzieli NIE, więc nie będziemy już jej komentować, bo jej nie ma.

No i cóż pajęczańskie afery doczekały się finału, pan Przygodzki stracił pracę ( teraz jego miejsce w kinie zajęła pani Kupiec) i sprawa jest w prokuraturze, a pan Szczęsny "chwalebnie" odszedł na wcześniejszą emeryturę. I co to teraz będzie z pajęczańską kulturą?????????????...... Może w końcu odżyje!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No trzeba przyznać, że Pajęczno zaczyna dbać o dzieci, w październiku odbyły się dwie imprezy skierowane właśnie do najmłodszych. Były konkursy i zabawy, całkiem sympatycznie.

Rozpoczynają się mecze naszego pajęczańskiego zespołu piłki siatkowej, życzymy udanych występów, wszystkich zapraszamy do aktywnego w nich uczestnictwa i kibicowania.

Pogrzeb ks. kanonika był trzeba powiedzieć poważnym wydarzeniem naszego miasta, mimo deszczowej pogody było naprawdę dużo ludzi, którzy przyszli uczcić pamięć tego człowieka. Odliczyli się prawie wszyscy żyjący księża - byli wikariusze naszej parafii. Uroczysta msza pogrzebowa była celebrowana przez ks. biskupa Długosza, któremu chrztu i komunii udzielał właśnie ks. Czesław Muszkiet. Wypada przypomnieć ważkie słowa, które zapadają w pamięć, mianowicie, iż każdy ksiądz wchodzi do nieba tylko i wyłącznie razem z wszystkimi parafianami, za których tu na ziemi wziął odpowiedzialność....... lub nie wchodzi tam wcale......................................................................  

WRZESIEŃ   2003

Z przykrością informujemy, że zmarł długoletni proboszcz parafii ks. kanonik Czesław Muszkiet, pogrzeb odbędzie się w czwartek 02 października o godz. 13.00  

Nasz basen co już widać, nie zmieni zbytnio wyglądu, jedynie dach nie będzie szklany, a podobno po remontach miał być nie do poznania. Miejmy nadzieję, że nie do poznania będzie standard kąpieli i odnowionego budynku. 

Już cały tydzień/30.IX/ liceum działa w wyremontowanych pomieszczeniach, znakiem tego, że wymiana stropów przebiegła pozytywnie.  

Do historii miasta zostało dołączone kalendarium od wczesnego średniowiecza do naszych czasów, specjalnie na wasze życzenie. Zachęcam do poczytania, jest to dosyć ciekawe a może coś potraficie uzupełnić, piszcie na forum lub w księdze gości.

Do remontu został oddany prawdopodobnie najstarszy, a na pewno największy instrument muzyczny w okolicy - organy kościelne (w starej parafii), miejmy nadzieję że dzięki temu poziom muzyki się podniesie, choć raczej trzeba by było po prostu zmienić organistę.

Na pobliskich ogródkach działkowych (przy drodze na działoszyn) odbyły się dni działkowca, było ognisko, muzyka darmowe napoje i kiełbaski, w sumie impreza jak na naszą okolicę nienajgorsza.  

Nasze miasto zaczyna się robić bardziej charytatywne, mieliśmy w ostatnim czasie dwa koncerty na rzecz pomocy chorym dzieciom, dziś czyli 21go odbył się koncert na rzecz budowy nowego Kościoła. 

Jest propozycja, aby na forum zamieścić wypowiedzi o sytuacji w naszych okolicznych szkołach, może i u nas są afery podobne tym w Toruniu?? Nie widzimy problemu - piszcie.

Od poniedziałku/22.09/ lekcje w liceum mają odbywać się w normalnych warunkach i na jedną zmianę. Miejmy nadzieję, że sufity nie zawalą się uczniom na głowę.  

Staw koło cmentarza zaczęto niedawno zasypywać, co o tym myślicie? Myślę, że to może być dobra decyzja o ile teren dzięki temu uzyskany zostałby dobrze zagospodarowany, bo i tak widok stawu był momentami mało przyjemny, szczególnie gdy ostatnio bardziej było widać szlam niż wodę. 

Jak widać mamy już na stronie Forum.

Odbyły się dni "Limaru", niektórzy nie wiedzieli, bo nie było nigdzie plakatów. Zerwali je podobno sami pracownicy, ze złości na ostatnią bardzo obniżoną wypłatę, zwolnienia i przestoje w produkcji. Oni cierpią, a kasa idzie na darmowe piwo. Zresztą piwa było pod dostatkiem bo jak ktoś miał okazję być wówczas w okolicach lasu, szczególnie po północy to widać było skutki - mnóstwo ludzi i to nie tylko pracowników - upitych do granic przyzwoitości, zęby nie powiedzieć dosadniej. Jedyne co trzeba przyznać organizatorowi to fajne sztuczne ognie - naprawdę niczego sobie, bo wstęp na koncert "Lady pank" był tylko dla pracowników, chociaż też nie ma się za bardzo czemu dziwić.

Prac remontowych ciąg dalszy. Dach Kościoła jest od zeszłego tygodnia malowany. Trzeba przyznać że proboszcz nawet na o tym nie mówił w Kościele, cóż gospodarny facet, nieźle sobie radzi. Remontuje też plebanię, dokładniej ociepla i maluje ściany i prawidłowo bo to oszczędność, no i będzie się jakoś prezentować w końcu i Kościół i plebania są w centrum naszego miasta.

A w Narodzenia Pańskiego/na ogrodowej/ w końcu zaczęto kopać fundamenty pod nową świątynię, miasto rozwija się jak widać również  religijnie. 

Jak można zauważyć remont liceum trwa i uczniowie chodzą na dwie zmiany, to  chyba niezłe rozwiązanie, chociaż po południu na pewno gorzej się myśli, ale raczej uczniów to nie smuci.